3ditorialdin BĂICOI – gândesc dublu, postez simplu

Unde era doctorul ?

Astăzi am asistat, alături de observatorul pentru arbitrii, doi pacienţi de la spitalul orăşenesc şi alţi trei cetăţeni, la meciul Dero Ploieşti – Progresul Drăgăneşti. Meciul a fost remarcabil prin faptul că Dero a învins cu 2-1, a doua victorie în 13 etape. Dar la cinci minute după pauză arbitrul a întrerupt meciul şi a dat gazdelor 3 minute pentru a aduce pe bancă doctorul ! Acesta nu era de găsit, deşi fusese prezent la prima repriză şi îl văzusem plecând spre vestiare. Până la urmă a fost găsit, Dero nu a pierdut la masa verde. Era şi păcat.

Vin şi vă întreb: Unde era doctorul ? Variantele exprimate de jucători şi spectatori sunt: servea o votculiţă, juca popice (la Băicoi avem sală de popice sub tribuna I), s-a rătăcit pe la vestiare, a adormit sau avea o întâlnire amoroasă (eufemism, exprimarea a fost mult mai … plastică)