3ditorialdin BĂICOI – gândesc dublu, postez simplu

Cu mama la tribunal …

Ai 14 ani împliniţi ? Nu îţi place ideea părinţilor de a merge la un liceu unde încă se face ceva carte ? Atunci nu ezita să îi dai în judecată !

Legea privind protectia si promovarea drepturilor copilului, legea nr. 272/2004

Sectiunea 4 – Educatie, activitati recreative si culturale Art. 47

(3) Copilul care a implinit varsta de 14 ani poate cere incuviintarea instantei judecatoresti de a-si schimba felul invataturii si al pregatirii profesionale.

În imagine Grup Şcolar Constantin Cantacuzino, unde am făcut clasele 1-12 😉

Te poţi abona la Feed-ul RSS.

Tags: , ,

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Abonează-mă la comentarii via e-mail. Te poţi abona fără să comentezi.